KAT MALİKLERİMİZİN DİKKATİNE

Değerli Kat maliklerimiz,

2019-2020 Sitemiz Yönetim dönemi çalışmaları çerçevesinde, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Sn. Yılmaz Çalışkan nezaret ve gözetiminde Ocak 2020 ayından bu yana gerçekleştirilen faaliyetler aşağıda bilgilerinize sunulmaktadır.

 1. Sosyal tesis önünde bulunan ve tıkanıklık nedeniyle toprağa sızıntı yapan pis su rögarı onarılarak sızıntı engellenmiştir.
 2. 07/03/2020 Olağanüstü Genel Kurul Kararı gereğince  onarımına yetki verilen Havuz Başı , Görevli evi önü, Depo arkası istinat duvarlarının onarımı tamamlanmış, inşaat artıkları temizlenmiş ve molozlar atılmıştır.
  1. İstinat Duvarlarımızın onarımı konusunda sözleşme yaptığımız ve duvarlarımızı 33.000 TL+KDV bedel ile onarımını yapan Niyazi Bayramoğlu İnşaat A.Ş. Sn.Ozan Bayramoğlu ile Yönetimimizin tanışmasına vesile olan  44/2 kat malikimiz Sn. Sinem Dikkanoğl'nun eşi İnşaat Müh. Sn. FİKRET DİKKANOĞLU'na katkıları için ayrıca   teşekkür ederiz.
 3. Sitemiz depolarının çıkışlarına  iki adet su saati takılarak, sisteme verilen suyun ölçülmesi sağlanmış ve ortak alana harcanan ya da kaçan su miktarının ölçümü gerçekleştirilmiştir. Ortak alana kaçan veya ortak alan için harcanan suyun maliyeti ortak masraflarımızdan karşılanmaktadır. 
 4. Sitemiz 230 metre derinlikte bulunan site artezyeninden su çeken dalgıç motor ve pompa arıza yapmış , arızalanan dalgıç motor ve pompa sistemi değiştirilerek sisteme kesintisiz su verilmesi sağlanmıştır.
 5. Yaz sezonunun kapanmasını takiben , tanker su alımları durdurulmuş ve sadece artezyen kuyularımızdan  sağlanan su ile sitemize su verilmiştir.
 6. Kış dönemi içerisinde (Ekim,Kasım,Aralık,Ocak,Şubat Mart) site sakinlerimize uyguladığımız su bedeli , Yönetim Planımızın 8.22 maddesinde açıkça belirtildiği şekilde BELEDİYE RAYİÇ BEDELİNİN %50 si ORANINDA BELİRLENEREK 3 TL/Ton olarak uygulanmıştır.
 7. MUSKİ ile gerekli yazışma ve müracaatlar yapılarak, Sitemiz üst kapısında bulunan hattan Sitemize  MUSKİ Şehir Şebeke Suyu alınması imkanı sağlanmıştır.Sitemiz Olağan Genel Kurulunda alınacak karara göre Sitemize Şehir Şebeke Suyu bağlanması imkanı bulunmaktadır. Su bağlanabilmesi için gerekenler:
  1. Depolarımıza tek saatle ortak su bağlanmasına ilişkin Noter onaylı  Genel Kurul Kararı
  2. Her Kat malikine ait Oturma (İskan) raporu
  3. Her Kat Malikine ait Dask Poliçesi
  4. Her kat maliki adına 130 TL abonelik bedeli yatırıldığına dair makbuz
  5. Yukarıdaki Prosedürler 116 kat malikimiz için tamamlanmadan şebeke suyu bağlanması olanağı bulunmamaktadır.
 8. 11-12;20-24;38-41 arası bloklara su veren 20 dairenin hatlarının patlaması , ve mevcut hatların bahçe ve veranda betonlarının altında kalması nedeniyle, onarım  kanal kazılmak suretiyle yeni hatlar çekilerek gerçekleştirilmiş, sözkonusu binalara su verilmesi sağlanmıştır.
 9. Su Depolarımızda dozajlama ile klorlamaya devam edilmektedir. Depolarımızdan ve Evlerimizden örnekler alınarak tahlil için laboratuvara gönderilmiştir. Sonuç beklenmektedir ve sonuçlar sitemizde yayımlanacaktır.
 10. Sitemiz arıtma tesisinin 3 yıldır temizlenmeyen  pis su biriktirme deposu, içerisine eleman sokularak ve yıkatılarak temizlenmiş, çıkan atıklar Bodrum Belediye Atık Su Arıtma tesisine gönderilerek izale edilmiştir.
 11. Ortak alan Ot Temizliği ve haşere ilaçlaması için muhtelif kişilerden teklif alınmış, Mehmet Girgin 9.500.- TL , Ekrem Olgun 10.000 TL teklif vermiş, 6.500 TL.  Fiyat Teklifi veren İsa Çetin' e ortak alan ot temizlik ve ilaçlama işi yaptırılmıştır.
 12. Üye  bahçelerinin ot temizliği ve ilaçlaması için İsa Çetin bahçe başına 50.-TL karşılığında , parasını İsa Çetin hesabına yatıran kat maliklerimizin bahçelerini temizlemiştir.
 13. ORTAK ALANLARIMIZIN TEMİZLİĞİ SIRASINDA  ORTAK ALANLARDAN ÇOK MİKTARDA EVSEL ATIK , BİRA ŞİŞESİ , SOBA BORUSU, YATAK , YASTIK , ÇARŞAF VE ÇÖP TEMİZLENEREK İZALE EDİLMİŞTİR. BU DURUM YORUMSUZ OLARAK BİLGİLERİNİZE SUNULMAKTADIR.
 14. Sitemiz Ortak alanlarında dikili bulunan zeytin ağaçlarından yarıcı usulü ile toplanmış olan zeytinlerimizden her kat maliki başına 500 Gr. zeytinyağı düşecek şekilde yağ elde edilmiş ve şişelenerek koruma altına alınmıştır. Zeytinyağını almayan kat maliklerimiz imza Karşılığı Site görevlimiz İrfan Saldırış'tan hiçbir bedel ödemeksizin yağlarını alabilirler.
 15. Sitemiz ortak alanlarındaki 300 adetten fazla zeytin ağacı Kat maliklerimizden ŞENOL KÖSE'nin emeği ve özverisi ile budama ve aralama  yapılarak gelecek sezon için daha fazla zeytinyağı elde etme şansımız artırılmıştır.Bu nedenle kendisine ayrıca  teşekkür ederiz.
 16. Ortak olarak kullanılan İnternetimizin hızı 60 Mps hıza çıkartılmıştır. Ancak tek bir hat ve tek bir modemin 116 konut ve yaklaşık 116 telefon , tablet veya bilgisayara hiçbir ücret ödenmeden bedava hizmet etmesini beklememek gerekir. Bu nedenle İnternet kullanımına şiddetle ihtiyaç duyanların kendi internetini bağlatmaları daha uygun ve ekonomik olacaktır. 
 17. Ortak alan aydınlatma sistemimiz sürekli olarak takip edilmektedir. Son 3 ay içerisinde 20 adet ampulün değişimi ortak aydınltmanın bakım ve  onarım takibi gerçekleştirilmiştir.
 18. Sitemiz Yüzme havuzunun klorlaması ve temizliği gerçekleştirilmiştir. Haziran 2020 İtibariyle site sakinlerimizin kullanımına sunulacaktır. ANCAK  ÖZELLİKLE 2020 YILI COVİD-19 ÖNLEMLERİ ÇERÇEVESİNDE, DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ VE T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI BİLİM KURULU YAYINLARINDA HAVUZ SUYUNDAN BULAŞ GERÇEKLEŞİP GERÇEKLEŞMEDİĞİ HUSUSUNDA OLUMLU YA DA OLUMSUZ HENÜZ HİÇBİR VERİ BULUNMAMAKTADIR. BU NEDENLE SİTE HAVUZUMUZ HER NE KADAR KULLANIMA HAZIR HALE GETİRİLMİŞ İSE DE  KULLANILMASI DURUMUNDA TÜM SORUMLULUK KULLANICILARA AİT OLACAKTIR.
 19. Sitemiz yollarında araç kullanan kat maliki ve kiracılarımızın 20 Km. hız sınırına uymaları önem taşımaktadır. Zira hepimizin evlerinin yatak odaları yola bakmaktadır. Hepimizin bu konuda gerekli duyarlığı göstermesi gerek sağlık ve gerekse huzurumuz için kaçınılmazdır.

TÜM KAT MALİKLERİMİZE SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİZ.

SAYGILARIMIZLA