Gümüşlük Günbatımı Sitesi

Gümüşlük Günbatımı Sitesi, Bodrum Gümüşlük Koyunbaba Mahallesi Çukurbük mevkiinde yaklaşık 41.000 m2 arazi üzerine kurulmuş bulunan ve 116 ikiz konut, 1 adet yüzme havuzu, 1 adet yönetim ofisi ve havuz başı gölgelenme tesisinden oluşan, her konuttan doyumsuz günbatımı manzarasının seyredilebildiği bir sitedir.

Site inşaatları betonarme karkas yapıya sahiptir. Konutlarda  üç oda 1 salon ile çift banyo bulunmaktadır. Her bağımsız bölümün açık mutfaklı salon önünde 20 m2 lik terası bulunmaktadır. Doğal mermer merdiven, amerikan kapı, lamine mutfak, Isıcamlı PVC doğrama,çelik kapı yer döşemeleri seramik kaplıdır.Her  bağımsız bölüm alt adasından 12 m2 lik bahçe terasına çıkılmaktadır.Tüm evler deniz manzaralı olup tamamı standart kalite ve ölçülerde  eşit olarak yapılmıştır.Her odaya çift kişilik baza sığmaktadır.Bahçe konumu, manzarası ve yön itibariyle her evin kendine göre güzelliği mevcuttur. Her konuttan günbatımı manzarası zevk ile izlenebilmektedir.

 Ortak Alanlar
Gümüşlük Günbatımı Sitesinin

Sahil Arsası
Sitemizin toplam ortak alanı içerisinde, 116 kat malikinin tapularına işlenmiş olan yaklaşık 1500 m2 denize 2. sırada bulunan, 15 dakikalık yürüyüş mesafesinde ayrıca ortak bir sahil arsası bulunmaktadır.

Yollar
Site içi yollar kilit taş döşemesi olup 13000 m2 cıvarındadır.

Taş Duvarlar
Site içi taş duvarlar yaklaşık 10000m3 olup hatıllı olarak yapılmıştır.

Elektrik
Her konutun AYDEM tarafından bireysel elektrik aboneliği gerçekleştirilmiştir. Sitemizin 400 KW Özel trafosu olup yer altı NYY kablolarıyla 8 adet dağıtım panolarıyla sahaya dağılmış konutlarımız bu panolardan beslenerek elektrik kullanımı sağlanmaktadır.

Telefon Şebekesi
Her eve çift hat çekilerek rögar sistemi şeklinde bağlanmıştır.

Kanalizasyon
İller bankası büzleri tabir edilen belediyelerin yollara döşediği 90 cm çaplı beton bilezik sistemli büzler olup bağlantıları 200 Q 250 Q korige borular ile bağlanarak alt yapı tamamlanmıştır.

Atık Su  Arıtma Tesisi
500 kişilik betonarme biyolojik arıtma sistemimizde çökeltme haznesi, dengeleme haznesi, biyolojik haznesi ve temiz su deposu olmak üzere 4 bölmeli olarak yapılmıştır. Biyolojik arıtma sistemindeki arıtılmış  su 2 ünite pompa ile ortak alan ve üye bahçe sulama şebekesini beslemektedir.

Su Depoları
İki adet 100 er tonluk betonarme içme suyu deposu mevcuttur.

Temiz Su Şebekesi
Sitemizin en üst noktasında bulunan 200 ton luk su depomuzdan Kangal Polietilen PPR 10 atü lük değişik çaplarda borular ile saha içine döşenmiştir.24 konut hidrofor sistemi ile depodan beslenmekte diğer konutlar suyu yükseklik cazibesiyle kullanmaktadır.

Su Kuyuları
115 ve 233 metrelerde iki adet kuyumuz mevcuttur.